Дистанційне навчання VІ тиждень (теорія і практика)

Шановні ліцеїсти, на цьому тижні 
1) повторюємо техніку бігу на середні та довгі дистанції;
2) кожного дня рекомендую робити оздоровчу фізичну гімнастику та вести здоровий  активний спосіб життя.

КОРОТКИЙ АНАЛІЗ ТЕХНІКИ БІГУ НА СЕРЕДНІ ТА ДОВГІ ДИСТАНЦІЇ
Старт
За командою «На старт!» бігуни швидко підходять до лінії старту, вишикуються перед нею в одну або кілька ше­ренг і займають найвигідніше положення для початку бігу – ви­сокий старт.

Біг по дистанції
При бігу по дистанції спортсмен тримає тулуб прямо з невеликим нахилом (4–6°) уперед, голова його продовжує лінію тулуба, погляд спрямований прямо вперед, плечі не напружені й м'яко опущені (рис. 8). Руки зігнуті в ліктьових суглобах під прямим або більш гострим кутом і вільно рухаються назад ру­ху однойменних ніг у передньо-задньому напрямку. При цьому кисті продовжують лінію передпліччя, пальці м'яко зведені в ку­лак і у передньому положенні ніби як торкаються площини си­метрії на рівні трохи нижче ключиці, при зворотному русі лікті активно посилають назад і трохи в сторони до кінця.
Фінішування
Зазвичай його починають за 200–300 м до за­кінчення бігу на середні дистанції і за 300–400 м у бігу на довгі дистанції. Це визначається складом бігунів та їхніми тактичними міркуваннями. При цьому бігуни підсилюють темп бігу, а на ос­танній прямій іноді переходять на гранично швидкий біг, прагну­чи фінішувати першими. Деякі роблять ривок або кидок на стрі­чечку. Такий фініш свідчить про можливості спортсмена значно збільшити швидкість бігу на останніх метрах і, в остаточному під­сумку, про неповне використання своїх сил. Найвигідніше повно витрачати сили рівномірно на всій дистанції або ж на останніх 200–300 м. Бігун, що закінчив дистанцію, не повинен різко зу­пинятися. Йому слід продовжувати біг по інерції з поступовим переходом на ходьбу.

Техніка бігу на середні дистанції

Середніми вважаються дистанції від 500 до 2000 м, а довгими - від 3000 до 10 000 м. Класичними з них є дистанції 800 і 1500 м, а також 5000 і 10 000 м, біг на які проводиться на стадіоні.
Провідним елементом техніки є біговій цикл рухів в процесі бігу по дистанції. Біг на середні дистанції починається з високого старту (мал. 1). На старті деякі бігуни на середні дистанції спираються цією рукою об землю (до стартової лінії). Чим коротша дистанція, тим більше наближається положення бігуна до низького старту.
Команди при виконанні високого старту
Мал. 1 Команди при виконанні високого старту
Команда «Увага!» В бігу на середні дистанції не подається. За командою «Марш!» (Або іншому стартовим сигналом) починається біг, і перші кроки учень робить в невеликому нахилі, який поступово зменшується. Довжина кроків збільшується, біг прискорюється, і учень переходить до вільного бігу по дистанції.
Біг по дистанції (мал. 2, мал. 3). Постановка ноги на доріжку в бігу на середні дистанції повинна здійснюватися з передньої частини стопи з наступним опусканням на всю стопу. Момент відштовхування є головним елементом в техніці бігу, так як від потужності зусиль і кута відштовхування залежить швидкість бігу. 
Під час бігу на дистанції тулуб бігуна злегка нахилено вперед або вертикально. Невеликий нахил дозволяє краще використовувати відштовхування і швидше просуватися вперед. 
Основи техніки бігу на середні дистанції. На дистанції юнака (контурограмма)
Мал. 2. Основи техніки бігу на середні дистанції. На дистанції юнака (контурограмма)
Основи техніки бігу на середні дистанції. На дистанції дівчата (контурограмма)
Мал. 3. Основи техніки бігу на середні дистанції. На дистанції дівчата (контурограмма)
Рухи рук допомагають бігунові зберігати рівновагу тіла під час бігу. Рухи плечового пояса і рук пов'язані з рухами ніг. Виконувати їх треба легко, не напружуючись. Слід пам'ятати, що рухи рук високо вгору як спереду, так і ззаду, є помилкою.
Під час бігу необхідно стежити за тим, щоб рухи були економні і вільні і виконувалися в ритмічному темпі. Цьому сприяє правильне акцентоване дихання. При невеликій швидкості бігу один дихальний цикл виконується на 6 кроків, а при збільшенні швидкості - на 4 кроки (2 кроки - вдих, 2 кроки - видих) і навіть іноді на 2 кроки. Дихати треба через ніс і рот, при цьому важливо стежити за повним активним видихом.
Фінішування . У бігу на середні і довгі дистанції бігуни зазвичай в кінці виконують фінішний кидок, довжина якого в середньому досягає 150-350 м залежно від дистанції і потенційних можливостей бігуна. Техніка бігу під час фінішного кидка дещо змінюється: збільшується нахил тулуба вперед, спостерігаються більш активні рухи рук. Спортсмен переходить на швидкісний біг, головним чином за рахунок збільшення частоти рухів. 

Для дівчат та хлопців пропоную ранкову гімнастику вдома



Будемо здорові разом!!!



Комментариев нет:

Отправить комментарий